Black/ Brass Dust Wagon Wheel Chandelier Candle Style Farmhouse Vintage Ceiling Light For Living Room
The whole light body is made of high-quality metal. It is designed into a modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 12, 20 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Black/ Brass Dust Wagon Wheel Chandelier Candle Style Farmhouse Vintage Ceiling Light For Living Room
Black/ Brass Dust Wagon Wheel Chandelier Candle Style Farmhouse Vintage Ceiling Light For Living Room
The whole light body is made of high-quality metal. It is designed into a modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 12, 20 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $799.00
-70%$799.00
$239.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality metal. It is designed into a modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 12, 20 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |






















