Modern 3-Ring Halo Crystal Chandelier for Living Room/Bedroom
This K9 Crystal Chandelier is adjustable to mount the ceiling. Simple glam elegant to fit the home design of classic, luxury, low/high ceiling, slanted sloped ceiling etc, definitely wowed interior decoration.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience, but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal |
| Wire Length: | 118.1" Adjustable |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | No |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Rings | 1-3 |
| Maximum Compatible Wattage | 60W |
| Product Weight | 6.5 kg |
| Hanging Method | Steel Wire 118.1" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Modern 3-Ring Halo Crystal Chandelier for Living Room/Bedroom
Modern 3-Ring Halo Crystal Chandelier for Living Room/Bedroom
This K9 Crystal Chandelier is adjustable to mount the ceiling. Simple glam elegant to fit the home design of classic, luxury, low/high ceiling, slanted sloped ceiling etc, definitely wowed interior decoration.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience, but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal |
| Wire Length: | 118.1" Adjustable |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | No |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Rings | 1-3 |
| Maximum Compatible Wattage | 60W |
| Product Weight | 6.5 kg |
| Hanging Method | Steel Wire 118.1" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $859.00
-70%$859.00
$257.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This K9 Crystal Chandelier is adjustable to mount the ceiling. Simple glam elegant to fit the home design of classic, luxury, low/high ceiling, slanted sloped ceiling etc, definitely wowed interior decoration.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience, but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal |
| Wire Length: | 118.1" Adjustable |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | No |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Rings | 1-3 |
| Maximum Compatible Wattage | 60W |
| Product Weight | 6.5 kg |
| Hanging Method | Steel Wire 118.1" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |






















