Classic Modern Round/Rectangle Crystal Chandelier in Gold Finish for Living/Dining Room
simple post-modern design to let you enhance the taste of life, in the bedroom, dining room, lobby, and other occasions, the interpretation of light luxury flavor and aesthetics of light, brings you the ultimate experience.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | No |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Candle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Classic Modern Round/Rectangle Crystal Chandelier in Gold Finish for Living/Dining Room
Classic Modern Round/Rectangle Crystal Chandelier in Gold Finish for Living/Dining Room
simple post-modern design to let you enhance the taste of life, in the bedroom, dining room, lobby, and other occasions, the interpretation of light luxury flavor and aesthetics of light, brings you the ultimate experience.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | No |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Candle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $998.00
-70%$998.00
$299.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
simple post-modern design to let you enhance the taste of life, in the bedroom, dining room, lobby, and other occasions, the interpretation of light luxury flavor and aesthetics of light, brings you the ultimate experience.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | No |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Candle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |






















