Decorative 6/ 8/ 10/ 12-Light Crystal Ceiling Chandelier Triangular Prism Island Light Fixture Metal Shade for Living Room
The whole light body is made of high-quality crystal and metal. It is designed into a modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, metal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round, |
| Number Of Lights | 6, 8, 10, 18 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
































Decorative 6/ 8/ 10/ 12-Light Crystal Ceiling Chandelier Triangular Prism Island Light Fixture Metal Shade for Living Room
Decorative 6/ 8/ 10/ 12-Light Crystal Ceiling Chandelier Triangular Prism Island Light Fixture Metal Shade for Living Room
The whole light body is made of high-quality crystal and metal. It is designed into a modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, metal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round, |
| Number Of Lights | 6, 8, 10, 18 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $999.00
-70%$999.00
$299.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality crystal and metal. It is designed into a modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, metal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round, |
| Number Of Lights | 6, 8, 10, 18 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |






















