Decorative Beaded Crystal Brass Chandelier Elegant Ceiling Light Fixture For Living Room/ Bedroom
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and brass. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, brass |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-28㎡ |
| Number of Lights | 9,12 |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


















Decorative Beaded Crystal Brass Chandelier Elegant Ceiling Light Fixture For Living Room/ Bedroom
Decorative Beaded Crystal Brass Chandelier Elegant Ceiling Light Fixture For Living Room/ Bedroom
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and brass. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, brass |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-28㎡ |
| Number of Lights | 9,12 |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $799.00
-70%$799.00
$239.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and brass. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, brass |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-28㎡ |
| Number of Lights | 9,12 |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |






















