Designer Style Crystal Chandelier Elegant Round Ceiling Lighting Fixture for Living/ Dining Room
Note:
* Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Metal |
| Wire Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes?(dimmer switch not included) |
| Irradiation area: | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round , Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Hanging Method | Steel Wire 118.1" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Designer Style Crystal Chandelier Elegant Round Ceiling Lighting Fixture for Living/ Dining Room
Designer Style Crystal Chandelier Elegant Round Ceiling Lighting Fixture for Living/ Dining Room
Note:
* Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Metal |
| Wire Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes?(dimmer switch not included) |
| Irradiation area: | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round , Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Hanging Method | Steel Wire 118.1" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $917.99
-70%$917.99
$275.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
* Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Metal |
| Wire Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes?(dimmer switch not included) |
| Irradiation area: | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round , Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Hanging Method | Steel Wire 118.1" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |






















