European Vintage Style Luxury Elegant Cream White Chandelier/Ceiling Light Fixture with White Pearl Chains for Living Room Bedroom Restaurant Dining Room
This European vintage style chandelier is very popular with girls, this beautiful shape and pearl chains make this chandelier looks more elegant and stylish.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, Iron |
| Wire Length: | Customized |
| Light Source: | LED, E14*7 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10-25㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Pole(customized) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











European Vintage Style Luxury Elegant Cream White Chandelier/Ceiling Light Fixture with White Pearl Chains for Living Room Bedroom Restaurant Dining Room
European Vintage Style Luxury Elegant Cream White Chandelier/Ceiling Light Fixture with White Pearl Chains for Living Room Bedroom Restaurant Dining Room
This European vintage style chandelier is very popular with girls, this beautiful shape and pearl chains make this chandelier looks more elegant and stylish.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, Iron |
| Wire Length: | Customized |
| Light Source: | LED, E14*7 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10-25㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Pole(customized) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Original: $799.00
-70%$799.00
$239.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This European vintage style chandelier is very popular with girls, this beautiful shape and pearl chains make this chandelier looks more elegant and stylish.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, Iron |
| Wire Length: | Customized |
| Light Source: | LED, E14*7 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10-25㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Pole(customized) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.






















