French Vintage Country Style White Rustic Iron Art Chandelier 6/8 Lights for Dining Room Bedroom Living Room
The process of this elegant vintage iron art white chandelier is stoving varnish, the color of it is rustic style, it looks good in French Country Style dining room bedroom living room and study room.The whole light body is designed into a romantic warm country style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Iron |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 6 Lights 18-25 ㎡, 8 Lights 25-35 ㎡ |
| Fixture Shape | Candle Style |
| Hanging Method | Steel Wire |
| Warranty | 3 Years,90 days no reason to return |
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










French Vintage Country Style White Rustic Iron Art Chandelier 6/8 Lights for Dining Room Bedroom Living Room
French Vintage Country Style White Rustic Iron Art Chandelier 6/8 Lights for Dining Room Bedroom Living Room
The process of this elegant vintage iron art white chandelier is stoving varnish, the color of it is rustic style, it looks good in French Country Style dining room bedroom living room and study room.The whole light body is designed into a romantic warm country style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Iron |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 6 Lights 18-25 ㎡, 8 Lights 25-35 ㎡ |
| Fixture Shape | Candle Style |
| Hanging Method | Steel Wire |
| Warranty | 3 Years,90 days no reason to return |
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Original: $999.00
-70%$999.00
$299.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The process of this elegant vintage iron art white chandelier is stoving varnish, the color of it is rustic style, it looks good in French Country Style dining room bedroom living room and study room.The whole light body is designed into a romantic warm country style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Iron |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 6 Lights 18-25 ㎡, 8 Lights 25-35 ㎡ |
| Fixture Shape | Candle Style |
| Hanging Method | Steel Wire |
| Warranty | 3 Years,90 days no reason to return |
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.






















