Light Luxury Creative Multi-layer Shell Crystal Art Chandelier for Living/Dining Room
This stunning chandelier comes in your choice of four styles, with a body made of k9 crystals arranged in an orderly fashion for a light and luxurious style. The main body is made of gold stainless steel for long term use, which adds another layer of cool modernity. This chandelier will be a visual focal point when installed in your living or dining room.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Light Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Ring |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Dining Room |
| Hanging Method | Ceiling |
| Wire Length | Adjustable |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



















Light Luxury Creative Multi-layer Shell Crystal Art Chandelier for Living/Dining Room
Light Luxury Creative Multi-layer Shell Crystal Art Chandelier for Living/Dining Room
This stunning chandelier comes in your choice of four styles, with a body made of k9 crystals arranged in an orderly fashion for a light and luxurious style. The main body is made of gold stainless steel for long term use, which adds another layer of cool modernity. This chandelier will be a visual focal point when installed in your living or dining room.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Light Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Ring |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Dining Room |
| Hanging Method | Ceiling |
| Wire Length | Adjustable |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $859.00
-70%$859.00
$257.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This stunning chandelier comes in your choice of four styles, with a body made of k9 crystals arranged in an orderly fashion for a light and luxurious style. The main body is made of gold stainless steel for long term use, which adds another layer of cool modernity. This chandelier will be a visual focal point when installed in your living or dining room.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Light Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Ring |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Dining Room |
| Hanging Method | Ceiling |
| Wire Length | Adjustable |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |






















