Modern Tiered Flush Mount Crystal Chandelier
Illuminate your space with the Modern Flush Mount Crystal Chandelier. Made with layered rows of faceted glass crystals, this chandelier adds a touch of elegance to any room. The rustic iron frame provides a unique contrast, creating a modern yet charming atmosphere.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal ,Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Flush Mount |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Modern Tiered Flush Mount Crystal Chandelier
Modern Tiered Flush Mount Crystal Chandelier
Illuminate your space with the Modern Flush Mount Crystal Chandelier. Made with layered rows of faceted glass crystals, this chandelier adds a touch of elegance to any room. The rustic iron frame provides a unique contrast, creating a modern yet charming atmosphere.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal ,Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Flush Mount |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $699.00
-70%$699.00
$209.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your space with the Modern Flush Mount Crystal Chandelier. Made with layered rows of faceted glass crystals, this chandelier adds a touch of elegance to any room. The rustic iron frame provides a unique contrast, creating a modern yet charming atmosphere.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal ,Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Flush Mount |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |






















