Modern Smoke Gray Glass Lamp Designer Chandelier for Cafe/Kitchen Island/Dining Room Style B
Introducing the Modern Smoke Gray Glass Lamp Designer Chandelier. The perfect combination of retro colors and elegant design creates a strong and refined focal point for any space. Ideal for restaurants, hotels, cafes, and offices, this customizable chandelier is sure to elevate any decor with its unique and rare artwork. Get yours now for a personalized and exquisite touch to your space.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | E27 LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 5㎡-25㎡ |
| Fixture Shape: | Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room/ Dining Room |
| Hanging Method: | Wires |
| Wire Length: | Adjustable, 39.4" Maximum |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

















Modern Smoke Gray Glass Lamp Designer Chandelier for Cafe/Kitchen Island/Dining Room Style B
Modern Smoke Gray Glass Lamp Designer Chandelier for Cafe/Kitchen Island/Dining Room Style B
Introducing the Modern Smoke Gray Glass Lamp Designer Chandelier. The perfect combination of retro colors and elegant design creates a strong and refined focal point for any space. Ideal for restaurants, hotels, cafes, and offices, this customizable chandelier is sure to elevate any decor with its unique and rare artwork. Get yours now for a personalized and exquisite touch to your space.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | E27 LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 5㎡-25㎡ |
| Fixture Shape: | Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room/ Dining Room |
| Hanging Method: | Wires |
| Wire Length: | Adjustable, 39.4" Maximum |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $899.00
-70%$899.00
$269.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing the Modern Smoke Gray Glass Lamp Designer Chandelier. The perfect combination of retro colors and elegant design creates a strong and refined focal point for any space. Ideal for restaurants, hotels, cafes, and offices, this customizable chandelier is sure to elevate any decor with its unique and rare artwork. Get yours now for a personalized and exquisite touch to your space.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | E27 LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 5㎡-25㎡ |
| Fixture Shape: | Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room/ Dining Room |
| Hanging Method: | Wires |
| Wire Length: | Adjustable, 39.4" Maximum |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |






















