Modern Light Luxury Art Design Butterfly Multi-tiered Round Crystal Chandelier with Golden Flowers for Living Room/Staircase/Foyer
The new crystal chandelier is made of high-quality crystals with gold metal flowers, regular unfixed crystal pieces arranged neatly, and multiple layers of irregular circular dimensions making this lamp unique. The crisp and elegant crystal collision sound is the unique feature of this chandelier, elegant and not dull. This lamp can create an unparalleled aesthetic when decorated in villas, high floor living rooms, foyers, and staircases.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Honeycomb |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 78.7" |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












Modern Light Luxury Art Design Butterfly Multi-tiered Round Crystal Chandelier with Golden Flowers for Living Room/Staircase/Foyer
Modern Light Luxury Art Design Butterfly Multi-tiered Round Crystal Chandelier with Golden Flowers for Living Room/Staircase/Foyer
The new crystal chandelier is made of high-quality crystals with gold metal flowers, regular unfixed crystal pieces arranged neatly, and multiple layers of irregular circular dimensions making this lamp unique. The crisp and elegant crystal collision sound is the unique feature of this chandelier, elegant and not dull. This lamp can create an unparalleled aesthetic when decorated in villas, high floor living rooms, foyers, and staircases.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Honeycomb |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 78.7" |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $948.00
-70%$948.00
$284.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The new crystal chandelier is made of high-quality crystals with gold metal flowers, regular unfixed crystal pieces arranged neatly, and multiple layers of irregular circular dimensions making this lamp unique. The crisp and elegant crystal collision sound is the unique feature of this chandelier, elegant and not dull. This lamp can create an unparalleled aesthetic when decorated in villas, high floor living rooms, foyers, and staircases.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Honeycomb |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 78.7" |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |






















