Modern Luxury K9 Crystal Chandelier Ceiling Fixtures Light For Living And for Kitchen Island Dining Rooms
Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystals, Metal |
| Chain Length | 19.7 inches, Chain Adjustable |
| Light Source | E14 LED Bulb, Daylight |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round and rectangle |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Merlinlamps selected the TOP K9 crystal and the highest standards in the industry have been adopted from the manufacturing stage. Modern Crystal Chandelier with its sophisticated beauty and stunning details will fits your every space.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Modern Luxury K9 Crystal Chandelier Ceiling Fixtures Light For Living And for Kitchen Island Dining Rooms
Modern Luxury K9 Crystal Chandelier Ceiling Fixtures Light For Living And for Kitchen Island Dining Rooms
Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystals, Metal |
| Chain Length | 19.7 inches, Chain Adjustable |
| Light Source | E14 LED Bulb, Daylight |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round and rectangle |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Merlinlamps selected the TOP K9 crystal and the highest standards in the industry have been adopted from the manufacturing stage. Modern Crystal Chandelier with its sophisticated beauty and stunning details will fits your every space.
Original: $899.00
-70%$899.00
$269.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystals, Metal |
| Chain Length | 19.7 inches, Chain Adjustable |
| Light Source | E14 LED Bulb, Daylight |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round and rectangle |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Merlinlamps selected the TOP K9 crystal and the highest standards in the industry have been adopted from the manufacturing stage. Modern Crystal Chandelier with its sophisticated beauty and stunning details will fits your every space.






















