Modern Round/Rectangular Raindrop Crystal Chandelier for Low-ceiling
The whole light body is made of high-quality crystal and metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury |
| Light Source: | E12 LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Round/Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living/Dining Room |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


























Modern Round/Rectangular Raindrop Crystal Chandelier for Low-ceiling
Modern Round/Rectangular Raindrop Crystal Chandelier for Low-ceiling
The whole light body is made of high-quality crystal and metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury |
| Light Source: | E12 LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Round/Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living/Dining Room |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $699.00
-70%$699.00
$209.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality crystal and metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury |
| Light Source: | E12 LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Round/Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living/Dining Room |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |






















