Modern Simple Brass Waving Chandelier for Living/Dining Room/Kitchen Island
Elevate the aesthetic of your living, dining or kitchen space with our Modern Simple Brass Waving Chandelier. Expertly crafted from high-quality brass, this sleek and stylish piece complements a minimalistic contemporary decor. Enjoy the assurance of superior quality and sophistication.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal |
| Chain Length: | Adjustable 118.1" |
| Light Source: | LED strip |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-25㎡ |
| Fixture Shape: | Wave |
| Maximum Compatible Wattage: | 60W |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns























Modern Simple Brass Waving Chandelier for Living/Dining Room/Kitchen Island
Modern Simple Brass Waving Chandelier for Living/Dining Room/Kitchen Island
Elevate the aesthetic of your living, dining or kitchen space with our Modern Simple Brass Waving Chandelier. Expertly crafted from high-quality brass, this sleek and stylish piece complements a minimalistic contemporary decor. Enjoy the assurance of superior quality and sophistication.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal |
| Chain Length: | Adjustable 118.1" |
| Light Source: | LED strip |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-25㎡ |
| Fixture Shape: | Wave |
| Maximum Compatible Wattage: | 60W |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $2,026.00
-70%$2,026.00
$607.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate the aesthetic of your living, dining or kitchen space with our Modern Simple Brass Waving Chandelier. Expertly crafted from high-quality brass, this sleek and stylish piece complements a minimalistic contemporary decor. Enjoy the assurance of superior quality and sophistication.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal |
| Chain Length: | Adjustable 118.1" |
| Light Source: | LED strip |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-25㎡ |
| Fixture Shape: | Wave |
| Maximum Compatible Wattage: | 60W |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |






















