Modern Starlight Chandelier for Living Room Magic Beans Ceiling Light Molecular Dining Room Lamp
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Brass |
| Pole Length: | 11.8 inches(Support Customization) |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 12.5 kg |
| Hanging Method | Brass Pole |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
The whole light body is made of pure brass and crystal clear glass with high temperature resistance. It is absolute stunning no matter light turns on or not.
Assembly: Chandelier comes in separate parts will need basic assembly, and professional would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Modern Starlight Chandelier for Living Room Magic Beans Ceiling Light Molecular Dining Room Lamp
Modern Starlight Chandelier for Living Room Magic Beans Ceiling Light Molecular Dining Room Lamp
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Brass |
| Pole Length: | 11.8 inches(Support Customization) |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 12.5 kg |
| Hanging Method | Brass Pole |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
The whole light body is made of pure brass and crystal clear glass with high temperature resistance. It is absolute stunning no matter light turns on or not.
Assembly: Chandelier comes in separate parts will need basic assembly, and professional would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Original: $799.00
-70%$799.00
$239.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Brass |
| Pole Length: | 11.8 inches(Support Customization) |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 12.5 kg |
| Hanging Method | Brass Pole |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
The whole light body is made of pure brass and crystal clear glass with high temperature resistance. It is absolute stunning no matter light turns on or not.
Assembly: Chandelier comes in separate parts will need basic assembly, and professional would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.






















