Glass Globes Chandelier|Sputnik Ceiling Fixtures Light|Magic Bean Mid Century Pendant
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Brass |
| Pole Length: | 19.7 inches, Pole Adjustable |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Sputnik |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 6.5 kg |
| Hanging Method | Pole |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Glass Globes Chandelier|Sputnik Ceiling Fixtures Light|Magic Bean Mid Century Pendant
Glass Globes Chandelier|Sputnik Ceiling Fixtures Light|Magic Bean Mid Century Pendant
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Brass |
| Pole Length: | 19.7 inches, Pole Adjustable |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Sputnik |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 6.5 kg |
| Hanging Method | Pole |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $799.00
-70%$799.00
$239.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Brass |
| Pole Length: | 19.7 inches, Pole Adjustable |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Sputnik |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 6.5 kg |
| Hanging Method | Pole |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |






















