New Style Flower Crystal Chandelier For Living Room Petal Ring Pendant Lighting Fixture for Girls Bedroom
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire Length: | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED (80W,38W,48W) |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-20㎡ |
| Fixture Shape | Rectangle, Round |
| Hanging Method | Steel Wire |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












New Style Flower Crystal Chandelier For Living Room Petal Ring Pendant Lighting Fixture for Girls Bedroom
New Style Flower Crystal Chandelier For Living Room Petal Ring Pendant Lighting Fixture for Girls Bedroom
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire Length: | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED (80W,38W,48W) |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-20㎡ |
| Fixture Shape | Rectangle, Round |
| Hanging Method | Steel Wire |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $799.00
-70%$799.00
$239.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire Length: | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED (80W,38W,48W) |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-20㎡ |
| Fixture Shape | Rectangle, Round |
| Hanging Method | Steel Wire |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |






















