Nordic Magnolia Flower Ceramics Chandelier with Round Canopy
Illuminate your space with our Nordic Magnolia Flower Ceramics Chandelier. The LED light, hidden inside the bloom, emits through the petals, creating a warm and inviting ambiance. Perfect for adding a touch of elegance and warmth to any room.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Ceramics, Metal |
| Chain Length: | Adjustable 118.1"Maximum |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 15㎡-50㎡ |
| Hanging Method: | Ceiling/Wire |
| Warranty: | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Nordic Magnolia Flower Ceramics Chandelier with Round Canopy
Nordic Magnolia Flower Ceramics Chandelier with Round Canopy
Illuminate your space with our Nordic Magnolia Flower Ceramics Chandelier. The LED light, hidden inside the bloom, emits through the petals, creating a warm and inviting ambiance. Perfect for adding a touch of elegance and warmth to any room.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Ceramics, Metal |
| Chain Length: | Adjustable 118.1"Maximum |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 15㎡-50㎡ |
| Hanging Method: | Ceiling/Wire |
| Warranty: | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $799.00
-70%$799.00
$239.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your space with our Nordic Magnolia Flower Ceramics Chandelier. The LED light, hidden inside the bloom, emits through the petals, creating a warm and inviting ambiance. Perfect for adding a touch of elegance and warmth to any room.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Ceramics, Metal |
| Chain Length: | Adjustable 118.1"Maximum |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 15㎡-50㎡ |
| Hanging Method: | Ceiling/Wire |
| Warranty: | 3 Years, 90 days no reason to return |






















