Oversized Transparent Crystal Tiered Chandelier Suit for Living/Dining Room/Bedroom
This glamorous chandelier suit features?circles of?oval crystal slices,??each?slice trimmed with?one single guitar-shaped accent,?adding an additional color and evoking the aesthetic of nature to it. Absoultely?an archetypal symbol of elegance.?It is a suit.?The round?shape is suitable for living room and bedroom. The?oval shape is compatible with dining table or kitchen island. Couple of the two is a fine match.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal,?Iron |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-30©O |
| Fixture Shape | Round,?Oval |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining room/Bedroom |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2?Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Oversized Transparent Crystal Tiered Chandelier Suit for Living/Dining Room/Bedroom
Oversized Transparent Crystal Tiered Chandelier Suit for Living/Dining Room/Bedroom
This glamorous chandelier suit features?circles of?oval crystal slices,??each?slice trimmed with?one single guitar-shaped accent,?adding an additional color and evoking the aesthetic of nature to it. Absoultely?an archetypal symbol of elegance.?It is a suit.?The round?shape is suitable for living room and bedroom. The?oval shape is compatible with dining table or kitchen island. Couple of the two is a fine match.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal,?Iron |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-30©O |
| Fixture Shape | Round,?Oval |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining room/Bedroom |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2?Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $701.99
-70%$701.99
$210.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This glamorous chandelier suit features?circles of?oval crystal slices,??each?slice trimmed with?one single guitar-shaped accent,?adding an additional color and evoking the aesthetic of nature to it. Absoultely?an archetypal symbol of elegance.?It is a suit.?The round?shape is suitable for living room and bedroom. The?oval shape is compatible with dining table or kitchen island. Couple of the two is a fine match.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal,?Iron |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-30©O |
| Fixture Shape | Round,?Oval |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining room/Bedroom |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2?Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |






















