Rectangle Kitchen Island Crystal Drops Chandelier Ceiling Pendant Light For Long Dining Table
The whole light body is made of high-quality crystal and stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, stainless steel |
| Chain Length: | Chain Adjustable 118.1"Maximum |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years ,90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Rectangle Kitchen Island Crystal Drops Chandelier Ceiling Pendant Light For Long Dining Table
Rectangle Kitchen Island Crystal Drops Chandelier Ceiling Pendant Light For Long Dining Table
The whole light body is made of high-quality crystal and stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, stainless steel |
| Chain Length: | Chain Adjustable 118.1"Maximum |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years ,90 days no reason to return |
Original: $579.00
-70%$579.00
$173.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality crystal and stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, stainless steel |
| Chain Length: | Chain Adjustable 118.1"Maximum |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years ,90 days no reason to return |






















