Round Crystal Ring Chandelier in Silver/Gold Finish for Lowg-ceiling
Elevate your space with our Round Crystal Ring Chandelier in a Silver/Gold Finish. Featuring elegant and stylish crystal accents, this chandelier adds a touch of sophistication to any room. With its versatile and timeless design, it's the perfect addition to any decor.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Stainless steel |
| Light Fixture Form: | Pendant |
| Style: | Modern |
| Light Source: | G4 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Butterfly |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Lowg-ceiling |
| Hanging Method: | Wires |
| Chain Length: | Adjustable, 118.1" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



















Round Crystal Ring Chandelier in Silver/Gold Finish for Lowg-ceiling
Round Crystal Ring Chandelier in Silver/Gold Finish for Lowg-ceiling
Elevate your space with our Round Crystal Ring Chandelier in a Silver/Gold Finish. Featuring elegant and stylish crystal accents, this chandelier adds a touch of sophistication to any room. With its versatile and timeless design, it's the perfect addition to any decor.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Stainless steel |
| Light Fixture Form: | Pendant |
| Style: | Modern |
| Light Source: | G4 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Butterfly |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Lowg-ceiling |
| Hanging Method: | Wires |
| Chain Length: | Adjustable, 118.1" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |
Original: $998.00
-70%$998.00
$299.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your space with our Round Crystal Ring Chandelier in a Silver/Gold Finish. Featuring elegant and stylish crystal accents, this chandelier adds a touch of sophistication to any room. With its versatile and timeless design, it's the perfect addition to any decor.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Stainless steel |
| Light Fixture Form: | Pendant |
| Style: | Modern |
| Light Source: | G4 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Butterfly |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Lowg-ceiling |
| Hanging Method: | Wires |
| Chain Length: | Adjustable, 118.1" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |






















