Solid 4-Light Satin Brass 22-Inch Globe Ceiling Lighting Fixture Rustic Candle Shaped Round Chandelier For Living/ Dining Room
The whole light body is made of high-quality brass. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Assembly: The lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Brass |
| Chain Length: | 15.7" |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-15㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 4 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Solid 4-Light Satin Brass 22-Inch Globe Ceiling Lighting Fixture Rustic Candle Shaped Round Chandelier For Living/ Dining Room
Solid 4-Light Satin Brass 22-Inch Globe Ceiling Lighting Fixture Rustic Candle Shaped Round Chandelier For Living/ Dining Room
The whole light body is made of high-quality brass. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Assembly: The lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Brass |
| Chain Length: | 15.7" |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-15㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 4 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $998.00
-70%$998.00
$299.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality brass. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Assembly: The lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Brass |
| Chain Length: | 15.7" |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-15㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 4 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |






















