Classic Modern Tassel Chandelier For Dining Room
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Iron,Aluminium |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | ?LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-35©O |
| Fixture Shape | Linear |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/?Staircase/ Villa |
| Hanging Method | Ceiling |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 2 Years, 45days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Classic Modern Tassel Chandelier For Dining Room
Classic Modern Tassel Chandelier For Dining Room
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Iron,Aluminium |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | ?LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-35©O |
| Fixture Shape | Linear |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/?Staircase/ Villa |
| Hanging Method | Ceiling |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 2 Years, 45days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,504.99
-70%$1,504.99
$451.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Iron,Aluminium |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | ?LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-35©O |
| Fixture Shape | Linear |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/?Staircase/ Villa |
| Hanging Method | Ceiling |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 2 Years, 45days no reason to return |
| Country of Origin | China |














