Luxury Tassel Linear Art Crystal Chandelier Italian Gold/Sliver Ceiling Dining Table Light Fixture
This tassel dining room lamp, with a simple monogram shape and naturally falling tassels highlighting its elegance and fashion, is designed as a gorgeous artwork in two colors, high-profile gold and restrained silver. No matter where you decorate it, he will be the eye-catching jewel that enhances the happiness of your home
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Iron,Aluminium |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | ?LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-35©O |
| Fixture Shape | Linear |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/?Staircase/ Villa |
| Hanging Method | Ceiling |
| Chain Length? | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 2 Years, 45days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Luxury Tassel Linear Art Crystal Chandelier Italian Gold/Sliver Ceiling Dining Table Light Fixture
Luxury Tassel Linear Art Crystal Chandelier Italian Gold/Sliver Ceiling Dining Table Light Fixture
This tassel dining room lamp, with a simple monogram shape and naturally falling tassels highlighting its elegance and fashion, is designed as a gorgeous artwork in two colors, high-profile gold and restrained silver. No matter where you decorate it, he will be the eye-catching jewel that enhances the happiness of your home
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Iron,Aluminium |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | ?LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-35©O |
| Fixture Shape | Linear |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/?Staircase/ Villa |
| Hanging Method | Ceiling |
| Chain Length? | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 2 Years, 45days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $2,408.99
-70%$2,408.99
$722.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This tassel dining room lamp, with a simple monogram shape and naturally falling tassels highlighting its elegance and fashion, is designed as a gorgeous artwork in two colors, high-profile gold and restrained silver. No matter where you decorate it, he will be the eye-catching jewel that enhances the happiness of your home
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Iron,Aluminium |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | ?LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-35©O |
| Fixture Shape | Linear |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/?Staircase/ Villa |
| Hanging Method | Ceiling |
| Chain Length? | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 2 Years, 45days no reason to return |
| Country of Origin | China |















