Simple Round Flush Mount Crystal Chandelier
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Metal,?Crystal |
| Fixture Design | Light Luxury?Style |
| Fixture Shape | Round |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | E12(Included) |
| Dimmable? | Yes |
| Dimmer Switch? | No |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Flush Mount |
| Product Warranty? | Yes? |
| Warranty Length | 3?Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Simple Round Flush Mount Crystal Chandelier
Simple Round Flush Mount Crystal Chandelier
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Metal,?Crystal |
| Fixture Design | Light Luxury?Style |
| Fixture Shape | Round |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | E12(Included) |
| Dimmable? | Yes |
| Dimmer Switch? | No |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Flush Mount |
| Product Warranty? | Yes? |
| Warranty Length | 3?Years, 90 days no reason to return |
Original: $1,001.99
-70%$1,001.99
$300.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Metal,?Crystal |
| Fixture Design | Light Luxury?Style |
| Fixture Shape | Round |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | E12(Included) |
| Dimmable? | Yes |
| Dimmer Switch? | No |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Flush Mount |
| Product Warranty? | Yes? |
| Warranty Length | 3?Years, 90 days no reason to return |















