Luxury 5-Tier Crystal Rods Luxury Gala Chandelier
This elegant 5-tier chandelier adds a touch of classic opulence to any entryway or ballroom. Its exquisite combination of brass and crystal glass finished in a luxurious gold color gives a timeless look with a modern feel.
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Metal,Crystal |
| Fixture Design | Modern Style |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Adjustable Length | No(Customized) |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Rod |
| Product Warranty | Yes |
| Warranty Length | 3 Years,90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Luxury 5-Tier Crystal Rods Luxury Gala Chandelier
Luxury 5-Tier Crystal Rods Luxury Gala Chandelier
This elegant 5-tier chandelier adds a touch of classic opulence to any entryway or ballroom. Its exquisite combination of brass and crystal glass finished in a luxurious gold color gives a timeless look with a modern feel.
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Metal,Crystal |
| Fixture Design | Modern Style |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Adjustable Length | No(Customized) |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Rod |
| Product Warranty | Yes |
| Warranty Length | 3 Years,90 days no reason to return |
Original: $2,809.99
-70%$2,809.99
$843.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This elegant 5-tier chandelier adds a touch of classic opulence to any entryway or ballroom. Its exquisite combination of brass and crystal glass finished in a luxurious gold color gives a timeless look with a modern feel.
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Metal,Crystal |
| Fixture Design | Modern Style |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Adjustable Length | No(Customized) |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Rod |
| Product Warranty | Yes |
| Warranty Length | 3 Years,90 days no reason to return |















