Tassel Rectangle Crystal Chandelier For Dining Room Island Kitchen
This luxury gorgeous retangle chandelier is designed with superior tassel quality crystals .?It is designed into a luxury modern style. It is far more stunning than the picture.?
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire?Length:? | Wire Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | E14 LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Rectangle |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel?Wire |
| Warranty | 2 Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Tassel Rectangle Crystal Chandelier For Dining Room Island Kitchen
Tassel Rectangle Crystal Chandelier For Dining Room Island Kitchen
This luxury gorgeous retangle chandelier is designed with superior tassel quality crystals .?It is designed into a luxury modern style. It is far more stunning than the picture.?
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire?Length:? | Wire Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | E14 LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Rectangle |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel?Wire |
| Warranty | 2 Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,263.99
-70%$1,263.99
$379.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This luxury gorgeous retangle chandelier is designed with superior tassel quality crystals .?It is designed into a luxury modern style. It is far more stunning than the picture.?
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire?Length:? | Wire Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | E14 LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Rectangle |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel?Wire |
| Warranty | 2 Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |















