Luxury 25-Light CanMLe Crystal Chandelier in Gold/Chrome Finish
This luxurious 25-light chandelier is the perfect way to add glamour and style to any interior. Expertly handcrafted from the finest quality crystal and brass, and finished in a rich gold/chrome, this eye-catching piece adds a spark of elegance to any space. Make a lasting impression with this beautiful chandelier.
?
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystals,?Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?European/Traditional |
| Light Source | ?LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 35©O-50©O |
| Fixture Shape | Empire |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Luxury 25-Light CanMLe Crystal Chandelier in Gold/Chrome Finish
Luxury 25-Light CanMLe Crystal Chandelier in Gold/Chrome Finish
This luxurious 25-light chandelier is the perfect way to add glamour and style to any interior. Expertly handcrafted from the finest quality crystal and brass, and finished in a rich gold/chrome, this eye-catching piece adds a spark of elegance to any space. Make a lasting impression with this beautiful chandelier.
?
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystals,?Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?European/Traditional |
| Light Source | ?LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 35©O-50©O |
| Fixture Shape | Empire |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $2,910.99
-70%$2,910.99
$873.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This luxurious 25-light chandelier is the perfect way to add glamour and style to any interior. Expertly handcrafted from the finest quality crystal and brass, and finished in a rich gold/chrome, this eye-catching piece adds a spark of elegance to any space. Make a lasting impression with this beautiful chandelier.
?
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystals,?Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?European/Traditional |
| Light Source | ?LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 35©O-50©O |
| Fixture Shape | Empire |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |















