White Ceramics Round Chandelier 18" 10-light
Product Detail
- Finish: Brass
- Dimension: Overall: 18" diam. Minimum Height: 14¼", Maximum Height: 81", Canopy: 18" diam., 1¾"H.
- If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Detail
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Brass & Glass |
| Dimension | 18" diam |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | E26(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








White Ceramics Round Chandelier 18" 10-light
White Ceramics Round Chandelier 18" 10-light
Product Detail
- Finish: Brass
- Dimension: Overall: 18" diam. Minimum Height: 14¼", Maximum Height: 81", Canopy: 18" diam., 1¾"H.
- If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Detail
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Brass & Glass |
| Dimension | 18" diam |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | E26(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
Original: $1,918.00
-70%$1,918.00
$575.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product Detail
- Finish: Brass
- Dimension: Overall: 18" diam. Minimum Height: 14¼", Maximum Height: 81", Canopy: 18" diam., 1¾"H.
- If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Detail
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Brass & Glass |
| Dimension | 18" diam |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | E26(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
















