Fashion 12/ 16/ 32 Lights Glass Chandelier Classic Candle Style Ceiling Light Fixture For Living/ Dining Room Decoration
The whole light body is made of high-quality glass and metal. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Artistical |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | No |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Irregualr |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living room/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





















Fashion 12/ 16/ 32 Lights Glass Chandelier Classic Candle Style Ceiling Light Fixture For Living/ Dining Room Decoration
Fashion 12/ 16/ 32 Lights Glass Chandelier Classic Candle Style Ceiling Light Fixture For Living/ Dining Room Decoration
The whole light body is made of high-quality glass and metal. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Artistical |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | No |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Irregualr |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living room/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $1,299.00
-70%$1,299.00
$389.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality glass and metal. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Artistical |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | No |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Irregualr |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living room/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
















