Modern Nail Shaped Crystal Chandelier For Foyer/Staircase/High-ceiling
Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystals, metal |
| Chain Length | Chain Adjustable |
| Light Source | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Application scenario | Staircase, Hotel entrance, Hallway, Living room |
| Hanging Method | Chain(78.7" Maximum) |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Modern Nail Shaped Crystal Chandelier For Foyer/Staircase/High-ceiling
Modern Nail Shaped Crystal Chandelier For Foyer/Staircase/High-ceiling
Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystals, metal |
| Chain Length | Chain Adjustable |
| Light Source | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Application scenario | Staircase, Hotel entrance, Hallway, Living room |
| Hanging Method | Chain(78.7" Maximum) |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $2,500.00
-70%$2,500.00
$750.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystals, metal |
| Chain Length | Chain Adjustable |
| Light Source | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Application scenario | Staircase, Hotel entrance, Hallway, Living room |
| Hanging Method | Chain(78.7" Maximum) |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
















