New Arrival Modern Crystal Chandelier for Staircase
This staircase crystal chandelier is made of k9 high-quality crystal. The crystal pendant is like a curtain of water droplets on both sides. The overall shape is beautiful and unique. Decorated in luxurious villas, or duplex buildings, loft stairwells, hotel lobby, it can always create an elegant and solemn atmosphere.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-45㎡ |
| Fixture Shape | Spiral |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Staircase |
| Hanging Method | Wires(118.1" Maximum) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



New Arrival Modern Crystal Chandelier for Staircase
New Arrival Modern Crystal Chandelier for Staircase
This staircase crystal chandelier is made of k9 high-quality crystal. The crystal pendant is like a curtain of water droplets on both sides. The overall shape is beautiful and unique. Decorated in luxurious villas, or duplex buildings, loft stairwells, hotel lobby, it can always create an elegant and solemn atmosphere.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-45㎡ |
| Fixture Shape | Spiral |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Staircase |
| Hanging Method | Wires(118.1" Maximum) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $1,799.00
-70%$1,799.00
$539.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This staircase crystal chandelier is made of k9 high-quality crystal. The crystal pendant is like a curtain of water droplets on both sides. The overall shape is beautiful and unique. Decorated in luxurious villas, or duplex buildings, loft stairwells, hotel lobby, it can always create an elegant and solemn atmosphere.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-45㎡ |
| Fixture Shape | Spiral |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Staircase |
| Hanging Method | Wires(118.1" Maximum) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
















