New Art Design Propeller-like Crystal Chandelier for Staircase/Villa/Foyer/High-ceiling Space
Art comes from life, the combination of art and light, creating a warm home, interpretation of fashion taste, exquisite shape.?This 2023 New Art Design Propeller-like Crystal Chandelier is perfect for any high-ceiling space. Crafted from high-quality crystals in a unique propeller-like design by a renowned designer, this statement piece will make a stunning addition to any villa, foyer, or staircase.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Iron,crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 8©O-40©O |
| Fixture Shape | P |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Foyer/Staircase |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Wire Length? | Adjustable |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
?
?
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

New Art Design Propeller-like Crystal Chandelier for Staircase/Villa/Foyer/High-ceiling Space
New Art Design Propeller-like Crystal Chandelier for Staircase/Villa/Foyer/High-ceiling Space
Art comes from life, the combination of art and light, creating a warm home, interpretation of fashion taste, exquisite shape.?This 2023 New Art Design Propeller-like Crystal Chandelier is perfect for any high-ceiling space. Crafted from high-quality crystals in a unique propeller-like design by a renowned designer, this statement piece will make a stunning addition to any villa, foyer, or staircase.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Iron,crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 8©O-40©O |
| Fixture Shape | P |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Foyer/Staircase |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Wire Length? | Adjustable |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
?
?
Original: $2,988.99
-70%$2,988.99
$896.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Art comes from life, the combination of art and light, creating a warm home, interpretation of fashion taste, exquisite shape.?This 2023 New Art Design Propeller-like Crystal Chandelier is perfect for any high-ceiling space. Crafted from high-quality crystals in a unique propeller-like design by a renowned designer, this statement piece will make a stunning addition to any villa, foyer, or staircase.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Iron,crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 8©O-40©O |
| Fixture Shape | P |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Foyer/Staircase |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Wire Length? | Adjustable |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
?
?
















