French Romantic Candle Crystal Chandelier White Modern Art Creative Pendant Light For Living Room/Dining Room/Bedroom
This French romantic candelabra provides modern art in the form of a creative pendant light. It features a glass texture design with crystal edges that reflects light in every corner. This light fixture is perfect for adding a touch of elegance to your living room, dining room, or bedroom.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Glass, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-25㎡ |
| Fixture Shape | Candle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Large Living Room/Villa/Duplex |
| Hanging Method | Wire |
| Chain Length | Adjustable(Max Height 39.4")/Customized |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns













French Romantic Candle Crystal Chandelier White Modern Art Creative Pendant Light For Living Room/Dining Room/Bedroom
French Romantic Candle Crystal Chandelier White Modern Art Creative Pendant Light For Living Room/Dining Room/Bedroom
This French romantic candelabra provides modern art in the form of a creative pendant light. It features a glass texture design with crystal edges that reflects light in every corner. This light fixture is perfect for adding a touch of elegance to your living room, dining room, or bedroom.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Glass, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-25㎡ |
| Fixture Shape | Candle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Large Living Room/Villa/Duplex |
| Hanging Method | Wire |
| Chain Length | Adjustable(Max Height 39.4")/Customized |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $1,899.00
-70%$1,899.00
$569.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This French romantic candelabra provides modern art in the form of a creative pendant light. It features a glass texture design with crystal edges that reflects light in every corner. This light fixture is perfect for adding a touch of elegance to your living room, dining room, or bedroom.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Glass, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-25㎡ |
| Fixture Shape | Candle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Large Living Room/Villa/Duplex |
| Hanging Method | Wire |
| Chain Length | Adjustable(Max Height 39.4")/Customized |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
















