New Trend Spiral Crystal Chandelier For Staircase
The crystal pendant is like a curtain of water droplets on both sides. The overall shape is beautiful and unique. Decorated in luxurious villas, or duplex buildings, loft stairwells, hotel lobby.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | No (if required, contact us) |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-45㎡ |
| Fixture Shape | Spiral |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Staircase |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 45 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns














New Trend Spiral Crystal Chandelier For Staircase
New Trend Spiral Crystal Chandelier For Staircase
The crystal pendant is like a curtain of water droplets on both sides. The overall shape is beautiful and unique. Decorated in luxurious villas, or duplex buildings, loft stairwells, hotel lobby.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | No (if required, contact us) |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-45㎡ |
| Fixture Shape | Spiral |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Staircase |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 45 days no reason to return |
Original: $1,219.00
-70%$1,219.00
$365.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The crystal pendant is like a curtain of water droplets on both sides. The overall shape is beautiful and unique. Decorated in luxurious villas, or duplex buildings, loft stairwells, hotel lobby.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | No (if required, contact us) |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-45㎡ |
| Fixture Shape | Spiral |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Staircase |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 45 days no reason to return |
















