Art Chandelier For Living Room/Foyer/Hotel
?This chandelier is exquisite and elegant light fixtures that are often considered works of art. They are made with high-quality crystal, glass . Perfect for living room, foyer or hotel.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Iron,crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 8©O-40©O |
| Fixture Shape | P |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Foyer/Staircase |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Wire Length? | Adjustable |
| Warranty | 3 Years,90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Art Chandelier For Living Room/Foyer/Hotel
Art Chandelier For Living Room/Foyer/Hotel
?This chandelier is exquisite and elegant light fixtures that are often considered works of art. They are made with high-quality crystal, glass . Perfect for living room, foyer or hotel.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Iron,crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 8©O-40©O |
| Fixture Shape | P |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Foyer/Staircase |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Wire Length? | Adjustable |
| Warranty | 3 Years,90 days no reason to return |
Original: $2,297.99
-70%$2,297.99
$689.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
?This chandelier is exquisite and elegant light fixtures that are often considered works of art. They are made with high-quality crystal, glass . Perfect for living room, foyer or hotel.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Iron,crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 8©O-40©O |
| Fixture Shape | P |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Foyer/Staircase |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Wire Length? | Adjustable |
| Warranty | 3 Years,90 days no reason to return |
















