Affordable Nordic Art Water Pattern Glass Bubble Pendant Chandelier for Living/Dining Room/Bedroom
The body of this chandelier is made of iron and glass materials.Like a balloon hanging from the ceiling, the watery design of the glass shade wraps around the LED light source, creating a fairy and gentle aesthetic that is dreamy and romantic. In the form of bubbles, this chandelier emits an incredibly warm, atmospheric glow in your space.It is absolutely stunning whether the lights are on or off.Perfect for living rooms, dining rooms, bedrooms, lofts, duplexes or commercial areas.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass,Iron |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | G9 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 6㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Sphere |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/ Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Wire Length | Adjustable |
| Warranty | 2 Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns















Affordable Nordic Art Water Pattern Glass Bubble Pendant Chandelier for Living/Dining Room/Bedroom
Affordable Nordic Art Water Pattern Glass Bubble Pendant Chandelier for Living/Dining Room/Bedroom
The body of this chandelier is made of iron and glass materials.Like a balloon hanging from the ceiling, the watery design of the glass shade wraps around the LED light source, creating a fairy and gentle aesthetic that is dreamy and romantic. In the form of bubbles, this chandelier emits an incredibly warm, atmospheric glow in your space.It is absolutely stunning whether the lights are on or off.Perfect for living rooms, dining rooms, bedrooms, lofts, duplexes or commercial areas.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass,Iron |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | G9 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 6㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Sphere |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/ Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Wire Length | Adjustable |
| Warranty | 2 Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,399.00
-70%$1,399.00
$419.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The body of this chandelier is made of iron and glass materials.Like a balloon hanging from the ceiling, the watery design of the glass shade wraps around the LED light source, creating a fairy and gentle aesthetic that is dreamy and romantic. In the form of bubbles, this chandelier emits an incredibly warm, atmospheric glow in your space.It is absolutely stunning whether the lights are on or off.Perfect for living rooms, dining rooms, bedrooms, lofts, duplexes or commercial areas.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass,Iron |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | G9 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 6㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Sphere |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/ Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Wire Length | Adjustable |
| Warranty | 2 Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















