Light Luxury Art Design Creative Round Multi-tiered Glass Chandelier for Living Room/Bedroom
This pendant lamp is very creative, teal leaf pattern glass shade and transparent leaf pattern glass staggered arrangement, with G9 light source, presenting a rich light effect. Illuminate any space with this elegantly styled chandelier that brings elegance to a lounge area. This beautiful fixture is guaranteed to bring warmth and illumination to your living space. If you have any questions after receiving our products, please feel free to contact us via email. Suitable for installation in living room, bedroom.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-50㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining room/Bedroom |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years,90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
































Light Luxury Art Design Creative Round Multi-tiered Glass Chandelier for Living Room/Bedroom
Light Luxury Art Design Creative Round Multi-tiered Glass Chandelier for Living Room/Bedroom
This pendant lamp is very creative, teal leaf pattern glass shade and transparent leaf pattern glass staggered arrangement, with G9 light source, presenting a rich light effect. Illuminate any space with this elegantly styled chandelier that brings elegance to a lounge area. This beautiful fixture is guaranteed to bring warmth and illumination to your living space. If you have any questions after receiving our products, please feel free to contact us via email. Suitable for installation in living room, bedroom.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-50㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining room/Bedroom |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years,90 days no reason to return |
Original: $1,189.00
-70%$1,189.00
$356.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pendant lamp is very creative, teal leaf pattern glass shade and transparent leaf pattern glass staggered arrangement, with G9 light source, presenting a rich light effect. Illuminate any space with this elegantly styled chandelier that brings elegance to a lounge area. This beautiful fixture is guaranteed to bring warmth and illumination to your living space. If you have any questions after receiving our products, please feel free to contact us via email. Suitable for installation in living room, bedroom.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-50㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining room/Bedroom |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years,90 days no reason to return |
















