Cameil Gold Chandelier D40"
DIMENSION:
- 18 lights-Diameter 40"; Rod Length: Adjustable, Max 35.4"(40cm+50cm);
- weight: 34lbs
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
NOTE
- Please note that this lamps requires self-assembly.
SPECIFICATION
| Voltage | North Americaï¼?10V / Europeï¼?20V-240V (Default specification) |
| Material | Stainless Steel & Acrylic |
| Dimension | Diameter 40" |
| Number of Lights | 18 |
| Light Source | G4(Included) |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Basic | G4 |
| Product Type | Standard product |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 3-year |
If you have any questions or did not find the exact product that you are looking for, please feel free to contact us at [email protected]
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Cameil Gold Chandelier D40"
Cameil Gold Chandelier D40"
DIMENSION:
- 18 lights-Diameter 40"; Rod Length: Adjustable, Max 35.4"(40cm+50cm);
- weight: 34lbs
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
NOTE
- Please note that this lamps requires self-assembly.
SPECIFICATION
| Voltage | North Americaï¼?10V / Europeï¼?20V-240V (Default specification) |
| Material | Stainless Steel & Acrylic |
| Dimension | Diameter 40" |
| Number of Lights | 18 |
| Light Source | G4(Included) |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Basic | G4 |
| Product Type | Standard product |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 3-year |
If you have any questions or did not find the exact product that you are looking for, please feel free to contact us at [email protected]
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
DIMENSION:
- 18 lights-Diameter 40"; Rod Length: Adjustable, Max 35.4"(40cm+50cm);
- weight: 34lbs
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
NOTE
- Please note that this lamps requires self-assembly.
SPECIFICATION
| Voltage | North Americaï¼?10V / Europeï¼?20V-240V (Default specification) |
| Material | Stainless Steel & Acrylic |
| Dimension | Diameter 40" |
| Number of Lights | 18 |
| Light Source | G4(Included) |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Basic | G4 |
| Product Type | Standard product |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 3-year |
If you have any questions or did not find the exact product that you are looking for, please feel free to contact us at [email protected]
















