Chandelier Multi Tiered Round Big Bright Flash Light Fixture for Living Room/ Duplex/ Staircase/ Entryway
This?graceful design is perfect for that elegant touch to your decor. The sumptuous lines of each of this fixture's old-world-inspired framework and the intricately detailed crystal configurations disperse the light in a dazzling display. With high quality polished gold or chrome finish, this chandelier is dressed with precision cut K9 crystals for maximum brilliance and sparkle.?Its standard size makes it suitable for most places creating enMLess beauty whether hanged in dining room, over kitchen, in living room, bedrooms, foyer, doorway or any other place.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystals |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Stainless Steel?Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 3?Years, 45days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Chandelier Multi Tiered Round Big Bright Flash Light Fixture for Living Room/ Duplex/ Staircase/ Entryway
Chandelier Multi Tiered Round Big Bright Flash Light Fixture for Living Room/ Duplex/ Staircase/ Entryway
This?graceful design is perfect for that elegant touch to your decor. The sumptuous lines of each of this fixture's old-world-inspired framework and the intricately detailed crystal configurations disperse the light in a dazzling display. With high quality polished gold or chrome finish, this chandelier is dressed with precision cut K9 crystals for maximum brilliance and sparkle.?Its standard size makes it suitable for most places creating enMLess beauty whether hanged in dining room, over kitchen, in living room, bedrooms, foyer, doorway or any other place.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystals |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Stainless Steel?Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 3?Years, 45days no reason to return |
Original: $2,608.99
-70%$2,608.99
$782.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This?graceful design is perfect for that elegant touch to your decor. The sumptuous lines of each of this fixture's old-world-inspired framework and the intricately detailed crystal configurations disperse the light in a dazzling display. With high quality polished gold or chrome finish, this chandelier is dressed with precision cut K9 crystals for maximum brilliance and sparkle.?Its standard size makes it suitable for most places creating enMLess beauty whether hanged in dining room, over kitchen, in living room, bedrooms, foyer, doorway or any other place.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystals |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/ Bedroom |
| Hanging Method | Stainless Steel?Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 3?Years, 45days no reason to return |
















