Chrome Extra Large Crystal Chandelier in Silver for Foyer/Staircase/Living Room/Entrance
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, Metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable, 78.7" Maximum |
| Light Source: | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Round |
| Application Scenario: | Staircase, Hotel Entrance, Hallway, |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





















Chrome Extra Large Crystal Chandelier in Silver for Foyer/Staircase/Living Room/Entrance
Chrome Extra Large Crystal Chandelier in Silver for Foyer/Staircase/Living Room/Entrance
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, Metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable, 78.7" Maximum |
| Light Source: | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Round |
| Application Scenario: | Staircase, Hotel Entrance, Hallway, |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $1,599.00
-70%$1,599.00
$479.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, Metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable, 78.7" Maximum |
| Light Source: | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Round |
| Application Scenario: | Staircase, Hotel Entrance, Hallway, |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
















