Chrome/ Silver Decorative Kitchen Island Lighting Crystal Rectangle Chandelier For Long Dining Table Round Pendant Light Fixture For Living Room
Note:
* Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-20㎡ |
| Fixture Shape | Round, rectangle |
| Number Of Lights | 7,9,12,15 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

















Chrome/ Silver Decorative Kitchen Island Lighting Crystal Rectangle Chandelier For Long Dining Table Round Pendant Light Fixture For Living Room
Chrome/ Silver Decorative Kitchen Island Lighting Crystal Rectangle Chandelier For Long Dining Table Round Pendant Light Fixture For Living Room
Note:
* Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-20㎡ |
| Fixture Shape | Round, rectangle |
| Number Of Lights | 7,9,12,15 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $1,299.00
-70%$1,299.00
$389.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
* Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-20㎡ |
| Fixture Shape | Round, rectangle |
| Number Of Lights | 7,9,12,15 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
















