Extra Large Chandelier For Foyer Living Room Staircase Crystal Ceiling Lighting Fixture
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?

Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals,metal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10©O-35©O |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 10,14,20,31,48 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Extra Large Chandelier For Foyer Living Room Staircase Crystal Ceiling Lighting Fixture
Extra Large Chandelier For Foyer Living Room Staircase Crystal Ceiling Lighting Fixture
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?

Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals,metal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10©O-35©O |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 10,14,20,31,48 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,001.99
-70%$1,001.99
$300.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?

Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals,metal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10©O-35©O |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 10,14,20,31,48 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















