Classic Modern Round/Rectangle Crystal Chandelier in Gold Finish for Living/Dining Room
simple post-modern design to let you enhance the taste of life, in the bedroom, dining room, lobby and other occasions, the interpretation of light luxury flavor and aesthetics of light, bring you the ultimate experience.?
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals , Metal |
| Chain Length:? | 100?inches,?Wire?Adjustable |
| Light Source:? | E14 LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round and?rectangle |
| Color | Gold |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Warranty | 3 Years??,? 90 days no reason to return |
| Style |
Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Classic Modern Round/Rectangle Crystal Chandelier in Gold Finish for Living/Dining Room
Classic Modern Round/Rectangle Crystal Chandelier in Gold Finish for Living/Dining Room
simple post-modern design to let you enhance the taste of life, in the bedroom, dining room, lobby and other occasions, the interpretation of light luxury flavor and aesthetics of light, bring you the ultimate experience.?
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals , Metal |
| Chain Length:? | 100?inches,?Wire?Adjustable |
| Light Source:? | E14 LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round and?rectangle |
| Color | Gold |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Warranty | 3 Years??,? 90 days no reason to return |
| Style |
Modern |
Original: $1,147.99
-70%$1,147.99
$344.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
simple post-modern design to let you enhance the taste of life, in the bedroom, dining room, lobby and other occasions, the interpretation of light luxury flavor and aesthetics of light, bring you the ultimate experience.?
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals , Metal |
| Chain Length:? | 100?inches,?Wire?Adjustable |
| Light Source:? | E14 LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round and?rectangle |
| Color | Gold |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Warranty | 3 Years??,? 90 days no reason to return |
| Style |
Modern |
















