Modern Creative Art Design Multi-Tier Gyroscopic Crystal Chandelier
Experience luxe lighting in any large interior space with the Creative Art Design Multi-Tier Gyroscopic Crystal Chandelier. Featuring dozens of faceted crystal chips embedded in metal frames, plus tiered concentric rings and a low-profile canopy, this chandelier creates a truly stunning statement piece. Install and enjoy the ambiance of illuminating glamour.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, stainless steel |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Modern Creative Art Design Multi-Tier Gyroscopic Crystal Chandelier
Modern Creative Art Design Multi-Tier Gyroscopic Crystal Chandelier
Experience luxe lighting in any large interior space with the Creative Art Design Multi-Tier Gyroscopic Crystal Chandelier. Featuring dozens of faceted crystal chips embedded in metal frames, plus tiered concentric rings and a low-profile canopy, this chandelier creates a truly stunning statement piece. Install and enjoy the ambiance of illuminating glamour.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, stainless steel |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $1,599.00
-70%$1,599.00
$479.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Experience luxe lighting in any large interior space with the Creative Art Design Multi-Tier Gyroscopic Crystal Chandelier. Featuring dozens of faceted crystal chips embedded in metal frames, plus tiered concentric rings and a low-profile canopy, this chandelier creates a truly stunning statement piece. Install and enjoy the ambiance of illuminating glamour.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, stainless steel |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
















