Creative Design Gemstone Branch Chandelier for Living Room/Bedroom
Enhance any room in your home with our Creative Design Gemstone Branch Chandelier. The all-copper branch-shaped lamp body and hand-made glass stones make for a truly unique Art Deco design. Perfect for bedrooms, living rooms, dining rooms, and even offices. Bring a touch of luxury to any space.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source: | G9 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | Over 35©O |
| Fixture Style | Gemstone/Branch |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Creative Design Gemstone Branch Chandelier for Living Room/Bedroom
Creative Design Gemstone Branch Chandelier for Living Room/Bedroom
Enhance any room in your home with our Creative Design Gemstone Branch Chandelier. The all-copper branch-shaped lamp body and hand-made glass stones make for a truly unique Art Deco design. Perfect for bedrooms, living rooms, dining rooms, and even offices. Bring a touch of luxury to any space.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source: | G9 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | Over 35©O |
| Fixture Style | Gemstone/Branch |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enhance any room in your home with our Creative Design Gemstone Branch Chandelier. The all-copper branch-shaped lamp body and hand-made glass stones make for a truly unique Art Deco design. Perfect for bedrooms, living rooms, dining rooms, and even offices. Bring a touch of luxury to any space.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source: | G9 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | Over 35©O |
| Fixture Style | Gemstone/Branch |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
















