Unique Foyer Crystal Chandelier Luxury Hallway Ceiling Lamp Living Room Hanging Light Decor for Entryway
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | No |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 20㎡-45㎡ |
| Fixture Shape: | Irregular Ring |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living room/Hall |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Unique Foyer Crystal Chandelier Luxury Hallway Ceiling Lamp Living Room Hanging Light Decor for Entryway
Unique Foyer Crystal Chandelier Luxury Hallway Ceiling Lamp Living Room Hanging Light Decor for Entryway
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | No |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 20㎡-45㎡ |
| Fixture Shape: | Irregular Ring |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living room/Hall |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |
Original: $1,399.00
-70%$1,399.00
$419.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | No |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 20㎡-45㎡ |
| Fixture Shape: | Irregular Ring |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living room/Hall |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |
















