Creative Spiral Butterfly Colorful Flower Crystal Chandelier for Living Room/Staircase/Foyer/Entryway
Add a touch of elegance and color to your living room, staircase, foyer or entryway with our Creative Spiral Butterfly Colorful Flower Crystal Chandelier. Featuring a stunning spiral design and vibrant butterfly and flower accents, this chandelier will add a unique and luxurious touch to any space. Made with high-quality crystals, it will provide a sparkling and eye-catching display for years to come.
- The size shown in the picture is D39.4"*H98.4"
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable£¬ 144" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | LED(Included) |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Wattage | 5W (Dimmable: 4W) |
| Sloped Ceiling Adaptable? | Yes? |
| Assembly Required:? | Yes |
| Irradiation area:? | Over 35©O |
| Fixture Shape | Spiral |
| Hanging Method | Wires |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Creative Spiral Butterfly Colorful Flower Crystal Chandelier for Living Room/Staircase/Foyer/Entryway
Creative Spiral Butterfly Colorful Flower Crystal Chandelier for Living Room/Staircase/Foyer/Entryway
Add a touch of elegance and color to your living room, staircase, foyer or entryway with our Creative Spiral Butterfly Colorful Flower Crystal Chandelier. Featuring a stunning spiral design and vibrant butterfly and flower accents, this chandelier will add a unique and luxurious touch to any space. Made with high-quality crystals, it will provide a sparkling and eye-catching display for years to come.
- The size shown in the picture is D39.4"*H98.4"
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable£¬ 144" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | LED(Included) |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Wattage | 5W (Dimmable: 4W) |
| Sloped Ceiling Adaptable? | Yes? |
| Assembly Required:? | Yes |
| Irradiation area:? | Over 35©O |
| Fixture Shape | Spiral |
| Hanging Method | Wires |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a touch of elegance and color to your living room, staircase, foyer or entryway with our Creative Spiral Butterfly Colorful Flower Crystal Chandelier. Featuring a stunning spiral design and vibrant butterfly and flower accents, this chandelier will add a unique and luxurious touch to any space. Made with high-quality crystals, it will provide a sparkling and eye-catching display for years to come.
- The size shown in the picture is D39.4"*H98.4"
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable£¬ 144" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | LED(Included) |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Wattage | 5W (Dimmable: 4W) |
| Sloped Ceiling Adaptable? | Yes? |
| Assembly Required:? | Yes |
| Irradiation area:? | Over 35©O |
| Fixture Shape | Spiral |
| Hanging Method | Wires |
| Warranty | 3?Years, 90 days no reason to return |
















