Delicate Light Luxury Multi-layers Silver Round Crystal Chandelier For Living/Dining Room/Bedroom/Cloakroom
This modern fixture has dense clusters of crystals bedazzle its hierarchical structure with a stainless steel structure frame and a variety of crystal pendants. Like jewels suspended in mid-air, the light can be paired for dramatic architectural effects in any seperate room or used alone as a vibrant, extravagant highlight in a space, making any corner of the home dazzling,
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-40©O |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Dining room/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Delicate Light Luxury Multi-layers Silver Round Crystal Chandelier For Living/Dining Room/Bedroom/Cloakroom
Delicate Light Luxury Multi-layers Silver Round Crystal Chandelier For Living/Dining Room/Bedroom/Cloakroom
This modern fixture has dense clusters of crystals bedazzle its hierarchical structure with a stainless steel structure frame and a variety of crystal pendants. Like jewels suspended in mid-air, the light can be paired for dramatic architectural effects in any seperate room or used alone as a vibrant, extravagant highlight in a space, making any corner of the home dazzling,
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-40©O |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Dining room/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This modern fixture has dense clusters of crystals bedazzle its hierarchical structure with a stainless steel structure frame and a variety of crystal pendants. Like jewels suspended in mid-air, the light can be paired for dramatic architectural effects in any seperate room or used alone as a vibrant, extravagant highlight in a space, making any corner of the home dazzling,
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-40©O |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Dining room/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
















